Nina ♥

23. května 2012 v 21:43 | Mischelle :* |  Hudba
Byl pozdní večer, nebyl máj, byl, tuším, prosinec a byl hudby čas :D
Vela jsem do Zlínského hudebního kutlochu a začala se rozhlížet po všech možných nástrojích, akustických kytarách všem možných velikostí, mezi nimi taky mně známé ukulele a dokonce i po těch nejměnších přívěšcích na klíče. Když jsem došla úplně dozadu, majitel si zrovna zkoušel obrovské kombo a já s rozzářenýma očima sledovala jeho hudební dovednost.
"Přejete si?" zeptal se mě ten černovlasý kytarista už odpohledu rocker, spousta jich pracuje s hudebními potřebami. Řekla jsem mu o svém přání, i o tom v jakém jsem ohledně elektrických kytar amatér. Čekala jsem, že mi poradí, co mi přesně sedne a on se místo toho začal přehrabovat mezi kytarami s tím, kterou bych tak chtěla. Začala jsem se probírat spíš značkami než krásou a hned mi do oka padla Epiphone, neboť jsem četla o její kvalitě. Zvuk měla velmi dobrý, cenu trochu horší, ale s tím bych se též srovnala. Nemohla jsem soudit podle jednoho zvuku a proto jsem se koukla na majitele s prosbou o další. A pak jsem ji uviděla, všimla jsem si jí už když jsem přišla do obchodu. Nádherná matně černá Cortka s mírně metalovými záhyby. Další muž, jen o něco starší než já a který mi byl sympatický nejen tím, že pracoval s hudebninami, mi ji podal s očekáváním výsledku a já se najednou začala trošku stydět svou neznalostí a myšlenkami typu jak se na tohle sakra hraje. Cortka měla o něco horší zvuk než Epiphone a byla celkově jiná, ale ten pocit, byl jako když potkáte osudovou lásku, když prostě víte, že je to ten pravý. Takový jsem měla pocit. Zkusila jsem si zahrát na dalších deset kytar možná ještě lepší kvality, ale nakonec jsem prohlásila, že Cortka mi sedla nejlíp.
"Hned jak jsem vás uviděl, myslel jsem si, že by se k vám hodila," prohlásil profesionálně majitel a já se usmála nad tím, že nejsem jediná, kdo si myslí, že se ke mně ta černá kráska hodí. Pak ale přišel ten mozek gymnazistky, kterou zajímají jen fakta a nechce nic riskovat. Znovu jsem se koukla na Epiphone, která nebyla tak krásná, ale byla to osvědčená značka a měla lepší zvuk. Jsem nesmírně vděčná za to, že jsem tenkrát neměla tolik peněz si ji koupit, ale stejně bych se asi rozhodla pro Cort. Zase o tom budu hovořit jako o vztahu. Zkrátka jsem věděla, že nám to bude klapat. A taky že nám to klape :) každý občas přemýšlí, jaké by dal jméno svému dítěti, ne? A já měla to jméno strašně ráda. Navíc jsem z ní cítila něco, jak bych si představovala dívku s takovým jménem. Ta, kterou by každý obdivoval, nebo aspoň já a která by byla tak nádherná, že by z ní ta krása přímo zářila. Taková je Nina a taková je i dodnes. Už jsme měli i rozepře, ale stejně bych ji nevymněnila. Vím, že k ní mám moc velký citový vztah, ale to je ono od té doby, kdy jsem jí po prvé rukou přejela po strunách, jsem si kní utvořila citové pouto a nikdy se jí nevzdám.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama